Cursuri de taoism pentru incepatori

Hex 28
08 mai, 2018 01:46
Am pus o intrebare despre rezultatul unui examen si am primit acest raspuns.

Din raspuns pare ca lucrurile nu sint pozitive, din contra, inteleg ca as fi picat examenul.

Intrebarea a fost cam asa:am promovat examenul ?
In fine, urmeaza sa primesc rezultatul in aproximativ o luna de zile.
Re: Hex 28
08 mai, 2018 10:22
Intrebarea nu e sustinuta de nimic. Judecata spune: e avantajos sa mergi undeva. Altfel spus, intrebarea trebuie legata de ceva care are sens, miez, interes, gen, daca iau examenul asta voi reusi sa fac cutare sau cutare? Cineva a intrebat la fel si i s-a raspuns in doi peri cum ca nu a rezolvat problema de fond. Intr-adevar, a luat examentul dar nu a reusit sa isi rezolve problema profesionala care decurgea din el.
Re: Hex 28
09 mai, 2018 04:22
Da, inseamna ca am inteles gresit.
Daca am promovat examenul "sa merg mai departe" ar insemna pentru mine sa continui cu nivelul urmator, adica urmatorul examen, ceva mai dificil.
Intr-adevar intrebarea mea nu are esenta, in cazul meu este o chestiune de rabdare, pur si simplu nu am rabdare pana ajunge rezultatul, dar abia acum mi-am dat seama.

I
Re: Hex 28
09 mai, 2018 07:39
Sorin a scris:
-------------------------------------------------------
> Da, inseamna ca am inteles gresit.
> Daca am promovat examenul "sa merg mai departe" ar
> insemna pentru mine sa continui cu nivelul
> urmator, adica urmatorul examen, ceva mai
> dificil.
> Intr-adevar intrebarea mea nu are esenta, in cazul
> meu este o chestiune de rabdare, pur si simplu nu
> am rabdare pana ajunge rezultatul, dar abia acum
> mi-am dat seama.
>
> I

Este absolut obligatoriu cind intrebam oracolul sa fim seriosi si sa intrebam numai in cazuri exceptionale cind sintem foarte interesati de un proiect sau orice altceva de mare pret. Alltfel raspunsul nu este concludent sau chiar nu se potriveste cum ce am intrebat noi.
Regretam dar numai utilizatorii inregistrati pot posta in acest forum.

Click aici ca sa intri