Bun venit! Intra Inregistreaza-te

cautare avansata

Re: intrebare legata de o calatorie

Cursuri de taoism pentru incepatori

intrebare legata de o calatorie
14 iunie, 2016 03:22
Am intrebat oracolul daca va fi ok o calatorie, si cred ca e vorba de ceva favorabil, dar am impresia ca ma avertizeaza sa fiu prudenta. Adica am primit raspuns 27. I / The Corners of the Mouth (Providing Nourishment), la care se schimba ultima trasatura, si hexagrama 24. Fu / Return (The Turning Point).
Re: intrebare legata de o calatorie
15 iunie, 2016 10:29
anna_irina a scris:
-------------------------------------------------------
> Am intrebat oracolul daca va fi ok o calatorie, si
> cred ca e vorba de ceva favorabil, dar am impresia
> ca ma avertizeaza sa fiu prudenta. Adica am primit
> raspuns 27. I / The Corners of the Mouth
> (Providing Nourishment), la care se schimba ultima
> trasatura, si hexagrama 24. Fu / Return (The
> Turning Point).

In 27/6 depinde in ce postura sinteti acolo unde mergeti: cel care ofera sau primeste ceva (hranirea poate fi si o calatorie in interes de serviciu in care urmeaza sa tineti o prelegere, de exemplu). Daca nu sinteti dv cel aflat in postura de a oferi hrana, atunci sint niste dificultati din partea celor care se ocupa de intilnirea respectiva - organizatori, sustinatori, sustinatori financiari sau sponsori etc.

"Fu" ne invata ca inca nu e timpul sa facem mari lucruri - o calatorie, de pilda. Ca trebuie sa asteptam vremuri mai bune si, evident, suportul prietenilor sau al celor apropiati. "Fu" mai inseamna si o situatie prin care ati mai trecut sau ceva care e pe cale sa se repete. De obicei neplacut.
Re: intrebare legata de o calatorie
07 iulie, 2016 09:33
In afara ca aflandu-ma in drum spre aeroport am primit telefon si a trebuit sa trimit destul de urgent ceva (noroc ca aveam cartile in format electronic cu mine pe tableta), si am lucrat si pe mobil din aeroport, apoi am continuat ajunsa acolo a doua zi dimineata, a fost destul de ok... Am mai aflat apoi ca am zburat peste niste zone unde au fost furtuni cu urmari grave, inundatii, am vazut la stiri...
Regretam dar numai utilizatorii inregistrati pot posta in acest forum.

Click aici ca sa intri