Bun venit! Intra Inregistreaza-te

cautare avansata

Re: hexagrama 56, 6

Cursuri de taoism pentru incepatori

hexagrama 56, 6
09 ianuarie, 2016 04:26
Am pus o intrebare despre un plan al meu cu o afacere in care imi ziceam ca ar fi bine sa fac ceva reclama prin facebook. Practic am vrut sa stiu daca este profitabil sa investesc o suma in reclama. Mi-a raspuns cu 56, 6 care cred ca e cum nu se poate mai proasta. Din Legge:

Quote
The sixth line, dynamic, suggests the idea of a bird burning its nest. The stranger, thus represented, first laughs and then cries out. He has lost his ox-like docility too readily and easily. There will be evil.

ce parere aveti, mai sint sanse?

Si apropo de resurse am gasit un site cu versiuni multiple la http://www.jamesdekorne.com/GBCh/hex56.htm
Re: hexagrama 56, 6
10 ianuarie, 2016 10:33
taoskins a scris:
-------------------------------------------------------
> Am pus o intrebare despre un plan al meu cu o
> afacere in care imi ziceam ca ar fi bine sa fac
> ceva reclama prin facebook. Practic am vrut sa
> stiu daca este profitabil sa investesc o suma in
> reclama. Mi-a raspuns cu 56, 6 care cred ca e cum
> nu se poate mai proasta. Din Legge:
>
>
Quote
The sixth line, dynamic, suggests the idea
> of a bird burning its nest. The stranger, thus
> represented, first laughs and then cries out. He
> has lost his ox-like docility too readily and
> easily. There will be evil.

>
> ce parere aveti, mai sint sanse?
>
> Si apropo de resurse am gasit un site cu versiuni
> multiple la (vezi sectiunea resurse)

Facebook nu e o solutie serioasa economica. In fond oamenii pun acolo poze si... cam atit. Nimeni u vine acolo ca sa cumpere ceva. Acum depinde si ce vrei sa vinzi. In general chestiile de joaca, amuzante, s-ar putea vinde. Oracolul spune insa ca nu e avantajos si ca pierzi banii aiurea (zice: he has lost his ox, ceea ce nu este o stare de spirit - cum traduce Legge - ci un simbol al bunurilor de care dispui).

Despre linkul propus de tine, mi se pare si mie interesant. L-am pus la resurse si l-am sters de la tine.
Regretam dar numai utilizatorii inregistrati pot posta in acest forum.

Click aici ca sa intri