Bun venit! Intra Inregistreaza-te

cautare avansata

23 cu o linie rosie pe 3

Cursuri de taoism pentru incepatori

23 cu o linie rosie pe 3
30 mai, 2012 10:30
Asteptam un forum ca asta. Am o problema cu un coleg de serviciusi am folosit aplicatia voastra online. Nu prea le am cu engleza. tot ce stiu e ca mi-a rasouns cu o figura 23 si o linie rosie pe locul trei daca numeri de jos. Ma puteti ajuta? Oricum multumesc pentru oportunitate.
Anonim
Re: 23 cu o linie rosie pe 3
30 mai, 2012 12:36
Figura cum ii spui tu este hexagrama (are sase trasaturi si se numeste hexagrama). Hexagrama defineste o situatie momentana sau persistenta care poarta si o denumire. Hexagrama ta este Overthrown - adica rasturnare, prabusire. Exista o intreaga filozofie legata de aceasta hexagrama. Raspunsul tau - trasatura 3 - spune ca persoana despre care intrebi este unul din cei care pun umarul la rasturnare. Poate fi vorba de cineva care te sapa in cunsocutul spirit romanesc, pe la spate. Din alta traducere aflam ca e vorba de a anulare a distinctiilor - adica vei fi degadat cumva, daca e vorba de serviciu vei pierde o treapta, o gradatie ceva.
Avem un serviciu cu plata pentru interpretare. Putem avea o discutie mai ampla acolo.
Regretam dar numai utilizatorii inregistrati pot posta in acest forum.

Click aici ca sa intri