Cursuri de taoism pentru incepatori

Evolutia virusului Corona - prezisa de Oracol.
07 aprilie, 2021 09:19
Adineaori reciteam un curs de la voi si am gasit in cursul The Method of Guarding One's Life..., care e scris in limba engleza, o concluzie la un raspuns dat de Oracol legat de situatia Corona-virus actuala :

Quote
To conclude with, we must keep away from the virus and be aware that it is not able
to support itself and will most likely evolve and accumulate mutations, so that finally
it loses its malignant character.


Eu stiu ca cursul a fost scris dinainte sa apara mutatiile virusului, de exemplu eu l-am cumparat pe data de 21.03.2020, scrie la mine in e-mail, data cand eu l-am primit.

Poate ca mintea noastra inca nu vrea sa accepte ca acest Oracol functioneaza, dar ori de cate ori l-am testat a functionat. Si concluzia data mai sus care e extrasa din raspunsurile Oracolul e extrem de precisa.
Re: Evolutia virusului Corona - prezisa de Oracol.
09 aprilie, 2021 01:53
Nu numai ca oracolul a prezis mutatiile virusului cu mult timp inainte ca ele sa se produca, adica deja de pe 21.03.2020, ci ne-a dat chiar si un sfat pretios care de asemenea si oamenii de stiinta il tot repeta zi de zi la tv, sa pastram distanta! To conclude with, we must keep away from the virus...
Re: Evolutia virusului Corona - prezisa de Oracol.
09 aprilie, 2021 02:07
Sorin a scris:
-------------------------------------------------------
> Nu numai ca oracolul a prezis mutatiile virusului
> cu mult timp inainte ca ele sa se produca, adica
> deja de pe 21.03.2020, ci ne-a dat chiar si un
> sfat pretios care de asemenea si oamenii de
> stiinta il tot repeta zi de zi la tv, sa pastram
> distanta! To conclude with, we must keep away
> from the virus...


.Mai mult decit atit, sa nu interactionam cu el intr-o forma sau alta.
Regretam dar numai utilizatorii inregistrati pot posta in acest forum.

Click aici ca sa intri