Bun venit! Intra Inregistreaza-te

cautare avansata

hexagrama 14 si 18

Cursuri de taoism pentru incepatori

hexagrama 14 si 18
22 septembrie, 2012 11:54
La o intrebare a mea despre posibilitatea ca o persoana sa faca o lunga calatorie ca sa ma intalneasca, apar aceste hexagrame.liniile care se schimba sunt 1 si 4.Exista posbilitatea ca intr-adevar sa vina?
Anonim
Re: hexagrama 14 si 18
29 octombrie, 2012 12:10
Scuze pentru intirziere. Nu ai precizat care este prima hexagrama.
Anonim
Re: hexagrama 14 si 18
29 octombrie, 2012 12:17
Scuze, acum am vazut ca ai precizat hex 14 si 18 in subiect. Totusi nu cunosc cum suna intrebarea si contextul situatiei. Trasaturile nu par sa faca aluzie la o vizita ci mai degraba la o rezerva fata de cineva sau ceva, asa ca prudenta. Apoi e vorba de a restabili ceva ce a fost alterat. Poate sa fie relatia cu cineva?



Editat de 1 ori. Ultima editare la 01/08/2013 03:43 by admin.
Re: hexagrama 14 si 18
22 iulie, 2013 12:01
Imi pare rau pentru intarzierea rapunsului meu.Este fantastic, situatia statea exact asa cum ati inter[retat-o dvs, persoana respective nu avea de gand sa faca o calatorie(o vizita) ci pastra o rezerva, prudenta exact pentru a repara altceva...O sa revin cu amanunte pentru a intelege contextual, dar vroiam sa va spun ca interpretarea dvs a fost mai mult decat exacta, din pacate.Va multumesc si o sa revin!
Anonim
Re: hexagrama 14 si 18
01 august, 2013 05:27
ana cris a scris:
-------------------------------------------------------
> Imi pare rau pentru intarzierea rapunsului
> meu.Este fantastic, situatia statea exact asa cum
> ati inter[retat-o dvs, persoana respective nu avea
> de gand sa faca o calatorie(o vizita) ci pastra o
> rezerva, prudenta exact pentru a repara
> altceva...O sa revin cu amanunte pentru a intelege
> contextual, dar vroiam sa va spun ca interpretarea
> dvs a fost mai mult decat exacta, din pacate.Va
> multumesc si o sa revin!

I-ching este un sistem de prezicere foarte complex si extrem de precis. Desigur ca ramine insa si problema interpretarii raspunsurilor, care tine mai mult de intuitie decit de stiinta.
Re: hexagrama 14 si 18
04 august, 2013 10:15
Am revenit si va multumesc inca o data pt raspuns.La un an de la intrebarea mea, punand aceeasi intrebare- evorba despre posibilitatea unei revederi, a unei reintalniri cu cineva care se afla intr-o alta tara- deci la aceeasi situatie, aceeasi intrebare a oracolului, hexagramele care ies sunt 28 si 62, liniile care se schimba fiind 2 si 5.Pot fi ele interpretate in sensul unei revederi, a respectarii unui cuvant si al unui interes care se realizeaza?Precizez ca persoana respective se afla intr-o situatie extreme de delicata, in sensul de a avea multe problem, acolo unde este.
Re: hexagrama 14 si 18
04 august, 2013 10:17
Inca ceva.Si mie imi spunea de fapt intuitia, atunci, citind prezicerile, ca reintalnirea nu va avea loc...
Regretam dar numai utilizatorii inregistrati pot posta in acest forum.

Click aici ca sa intri